OGŁOSZENIA

  • Zaproszenie na Orszak Trzech Króli w Siemiatyczach

    6 stycznia 2019r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz szósty ulicami Siemiatycz przejdzie barwny Orszak Trzech Króli. Poprzedzi go Msza Święta w kościele św. Andrzeja Boboli. Eucharystia sprawowana będzie o godz. 12.00 a następnie Orszak przejdzie ulicami Górną i Grodzieńską w kierunku Placu Jana Pawła II, gdzie znajduje się Stajenka z Nowonarodzonym Jezusem. Tam około godz. 14.30 Trzej Królowie złożą swoje dary. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza polegająca na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycyjnych jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym. 

    Akcja Katolicka oddział w Siemiatyczach przy współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli zaprasza serdecznie do udziału w Orszaku wszystkich diecezjan oraz ludzi dobrej woli. 

    Akcja Katolicka o/Siemiatycze

AKTUALNOŚCI

Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne, a zarazem dzień w którym szeregi Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zasilają nowi członkowie. 25 listopada 2018 r. katedra drohiczyńska wypełniła się przedstawicielami tych dwóch organizacji.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Tadeusz Pikus. Msza Święta rozpoczęła się odśpiewaniem hymnów: Akcji Katolickiej „My chcemy Boga” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Hej do apelu stańmy wraz”. W homilii biskup Tadeusz nawiązując do obchodzonej uroczystości, przypomniał zgromadzonym prawdę o tym, iż Królestwo Jezusa nie jest z tego świata, ale króluje On w niebie. Jego królestwo oparte jest na prawdzie oraz sprawiedliwości i po to właśnie przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Jak zauważył ksiądz biskup słowa hymnów, zarówno AK, jak i KSM, wyrażają wielkie umiłowanie do naszej ojczyzny, jednak chrześcijanin nie może zapomnieć, że jego ojczyzną jest również niebo.

Po homilii nastąpił moment zaprzysiężenia nowych członków. Po odczytaniu odpowiednich uchwał i złożeniu przysięgi w poczet członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zostali przyjęci: Aneta Kwiatkowska, Karol Piotrowski, Jolanta Świętoń, Katarzyna Wielądek oraz Maria Witkowska. Nowymi członkami Akcji Katolickiej zostali: Anna Grzymała, Marek Grzymała, Waldemar Wawrzyniec Krasnodębski, Jadwiga Skorupka, Irena Pawluk, Leokadia Turek oraz Janusz Turek.

tekst – al. Rafał Oleksiuk

zdjęcia – al. Piotr Zdzieborski