OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

Po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowano w tym roku w Siemiatyczach. To było moje marzenie – komentował to wydarzenie ksiądz Piotr Arbaszewski diecezjalny duszpasterz rodzin. Święto rodzin w niedzielę, 11 czerwca rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli, którą koncelebrowali proboszcz ks. Jan Koc i ks. Piotr Arbaszewski. W homilii ks. Arbaszewski mówił o wielkim znaczeniu rodziny, której obraz jest obrazem narodu. Podkreślał, ze siłą Polski i Polaków są trwałe, wierne i kochające się rodziny.

Marsz przeszedł ulicami Siemiatycz z kościoła św. Boboli do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Pierwsi wyruszyli motocykliści, za nimi orkiestra OSP, a potem tłumy mieszkańców Siemiatycz oraz bliższych i dalszych okolic. Szli całymi rodzinami z dziećmi na rękach lub w wózkach, śpiewali i wiwatowali, nieśli kolorowe baloniki, wiatraczki, transparenty i flagi. Szli księżą, klerycy, siostry zakonne, niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, przedstawiciele Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. W kolorowym tłumie można było zobaczy idących wraz z rodzinami przedstawicieli samorządu lokalnego, firm, instytucji i szkół, a wśród nich: zastępca burmistrza Henryk Czmut, sekretarz miasta Elżbieta Rakszawa, przewodnicząca rady miasta Agnieszka Zalewska, przewodniczący rady powiatu Krzysztof Andruszkiewicz, członek zarządu powiatu Wiesław Klepacki, dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk i wiele innych osób, dla których było to ważne wydarzenie i najlepszy sposób na rodzinne spędzenie niedzieli.

Organizatorem pierwszego siemiatyckiego Marszu dla Życia i Rodziny była Akcja Katolicka oddział Siemiatycze. Nad bezpieczeństwem uczestników Marszu czuwała policja.

Katolickie Radio Podlasie objęło Marsz patronatem medialnym.