OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

"My chcemy Boga Panno Święta!" - wezwanie to rozbrzmiało 4 października 2019 r. w kościele Panien Benedyktynek w Drohiczynie podczas zjazdu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Mszy św. z tej okazji przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk.

W homilii ks. Biskup nawiązał do historii Akcji Katolickiej. Wspomniał moment jej odnowienia w Polsce w 1993 r. “Dziś dziękujemy Bogu Najwyższemu za Jego błogosławieństwo, które towarzyszyło Waszej działalności, za ludzi, którzy się włączyli i albo kierowali oddziałami, albo działali jako członkowie. Dziękujemy za Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej. Modlimy się razem, aby Duch Święty oświecał Wasze kroki wiodące w przyszłość, by dawał Wam dobre pomysły i umacniał siły” – powiedział ks. Biskup. Przywołując myśl papieża Franciszka, który przypomina wszystkim chrześcijanom o powołaniu do świętości i zaleca, że mają być “przebudzeni i ufni”, Ekscelencja zachęcił, aby członkowie Akcji Katolickiej, tę zachętę wzięli sobie głęboko do serca.

W procesji z darami, oprócz chleba i wina, przyniesiono różańce wykonane własnoręcznie przez siostry Benedyktynki. Do każdej koronki dołączona została karteczka z imieniem i nazwiskiem kapłanów pochodzących z naszej diecezji. Po Eucharystii ks. Biskup różańce poświęcił a członkowie Akcji Katolickiej wzięli je do swoich domów, aby w ten sposób przez cały październik modlić się na różańcu za wylosowanego kapłana. Jak wyjaśnił prezes AK Maria Dzierżanowska, w ten sposób Akcja Katolicka chce wspierać księży w ich duszpasterskiej posłudze.

Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej ks. dr Piotr Wójcik zapewnił, że Akcja jest aktywnym narzędziem w rękach ks. Biskupa, gotowa podejmować inicjatywy i twórczo współpracować.

Po wspólnym posiłku uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić Drohiczyn oraz Muzeum Diecezjalne.

tekst i zdjęcia – ks. Marcin Gołębiewski