Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/diakdroh/domains/diakdrohiczyn.pl/public_html/templates/akcja_katolicka/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /home/diakdroh/domains/diakdrohiczyn.pl/public_html/templates/akcja_katolicka/html/modules.php on line 39

Login Form


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/diakdroh/domains/diakdrohiczyn.pl/public_html/templates/akcja_katolicka/functions.php on line 194

Uncategorised

Opłatkowe spotkanie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Przedstawiciele poszczególnych oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej wraz z Prezes Marią Dzierżanowską oraz Asystentem Diecezjalnym ks. Piotrem Wójcikiem przybyli 2 stycznia 2018 r. do Drohiczyna, aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym.

Główny punkt spotkania stanowiła Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem ks. Biskupa w seminaryjnej kaplicy. Koncelebrowali ją ks. Piotr Wójcik, ks. prał. Tadeusz Syczewski oraz ks. Krzysztof Janowic.

Czytaj więcej: Opłatkowe spotkanie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Chryste króluj, Chryste zwyciężaj!

Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne, a zarazem dzień w którym szeregi Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zasilają nowi członkowie. 25 listopada 2018 r. katedra drohiczyńska wypełniła się przedstawicielami tych dwóch organizacji.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Tadeusz Pikus. Msza Święta rozpoczęła się odśpiewaniem hymnów: Akcji Katolickiej „My chcemy Boga” oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Hej do apelu stańmy wraz”. W homilii biskup Tadeusz nawiązując do obchodzonej uroczystości, przypomniał zgromadzonym prawdę o tym, iż Królestwo Jezusa nie jest z tego świata, ale króluje On w niebie. Jego królestwo oparte jest na prawdzie oraz sprawiedliwości i po to właśnie przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Jak zauważył ksiądz biskup słowa hymnów, zarówno AK, jak i KSM, wyrażają wielkie umiłowanie do naszej ojczyzny, jednak chrześcijanin nie może zapomnieć, że jego ojczyzną jest również niebo.

Czytaj więcej: Chryste króluj, Chryste zwyciężaj!

Marsz dla Życia i Rodziny w Siemiatyczach

- Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła – te słowa psalmu przytaczał ks. Arkadiusz Tymoszuk do wiernych uczestniczących w Eucharystii poprzedzającej w Siemiatyczach „Marsz dla Życia i Rodziny”.

Marsz odbył się w niedzielę, 17 czerwca i zorganizowano go w Siemiatyczach po raz drugi. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Sprawowali ją ks. Jarosław Rosłon administrator, ks. Jan Koc proboszcz parafii i ks. Arkadiusz Tymoszuk. O oprawę muzyczną zadbał organista Sebastian Skrzypkowski wraz ze scholą parafialna. W liturgii aktywnie uczestniczył rodziny zaangażowane w organizację Marszu. Do wiernych w imieniu biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa zwrócił się dziekan siemiatycki ks. prał. Jerzy Cudny dziękując za tę piękną inicjatywę i polecając wspólnej modlitwie każde ludzkie życie, które rodzi się pod sercem matki.

Czytaj więcej: Marsz dla Życia i Rodziny w Siemiatyczach

W Siemiatyczach odbyły się rekolekcje Akcji Katolickiej

„Jesteśmy napełnieni Duchem świętym” - te słowa towarzyszyły rekolekcjom Akcji Katolickiej, które w miniony weekend (16 – 17 lutego) odbyły się w Siemiatyczach w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Jak powiedział Radiu Podlasie prowadzący rekolekcje ks. Piotr Wójcik, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej, podstawowym celem rekolekcji jest uświęcanie uczestników i lepsze poznawanie Pana Boga.

W ramach ćwiczeń duchowych uczestnicy wysłuchali kilku konferencji o Duchu Świętym, uczestniczyli w Mszach Świętych i w Drodze Krzyżowej zakończonej adoracją krzyża. Był też czas na adorację z medytacją i adorację w ciszy. Medytacja o miłosierdziu Bożym połączona była z Koronką do miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej: W Siemiatyczach odbyły się rekolekcje Akcji Katolickiej

Bal karnawałowy

W dniu 11.02.2018 r. odbył się bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży z okazji odpustu św. Jana Bosko zorganizowany przez Akcję Katolicką i Oratorium przy parafii p.w. Św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim. Na balu bawiło około 140 uczestników wraz z rodzinami.

Atmosfera balu była radosna, a zabawie towarzyszyło wiele atrakcji i konkursów.

Częścią artystyczną zajęły się animatorki z Oratorium, a członkowie Akcji Katolickiej przygotowali poczęstunek dla wszystkich – smaczne kanapki, przepyszne słodycze, zdrowe owoce i gaszące pragnienie napoje.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy