OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

„Napawa radością widok zgromadzonych w tutejszym kościele członków Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej, ze swoim asystentem, ze swoimi władzami”.

Te słowa bp Piotr Sawczuk wypowiedział do wspólnoty zgromadzonej 6 maja w parafii p.w. św. Wawrzyńca w Kożuchówku, gdzie odbywał się Diecezjalny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej. Na spotkanie przybyli członkowie wspólnoty z różnych zakątków diecezji na czele ze swoim asystentem ks. Piotrem Wójcikiem.

Zgromadzonych na Mszy św. powitał miejscowy proboszcz ks. kan. Zbigniew Średziński. W homilii skierowanej do wiernych bp Piotr Sawczuk podkreślił, że obecność członków AK na spotkaniu jest dziękczynieniem za dar życia, za każdego człowieka spotkanego na drodze, któremu można przekazać radosną nowinę o Chrystusie i dać o Nim dobre świadectwo.

Ponadto pasterz przypomniał zebranym, jaki jest cel działalności wspólnoty: „Akcja Katolicka stawia sobie za cel umacnianie patriotyzmu, miłości do ojczyzny, znajomości własnej historii, pielęgnowanie tradycji oraz szacunek do bohaterów”.

Obecność w Kożuchówku była także okazją do odznaczenia niektórych osób. W dowód uznania za świadectwo chrześcijańskiego życia oraz za zaangażowanie w życie diecezji oraz parafii w Kożuchówku bp Piotr Sawczuk przyznał brązowe i srebrne medale Benemerenti Diecezji Drohiczyńskiej. Brązowym medalem zostali odznaczeni: Katarzyna Zawadzka, Jadwiga Kożuchowska i Krzysztof Kożuchowski. Srebrny medal powędrował do Zofii Krasnodębskiej oraz Jadwigi Zawadzkiej.

Po Mszy św. oraz nabożeństwie majowym zebrani wysłuchali wykładu ks. dra Rafała Pokrywińskiego, który zaprezentował wspólnocie zagadnienie: „TOTUS TUUS EGO SUM – idea całkowitego oddania się Matce Bożej”

Tekst: Ks. Wojciech Łuszczyński

Zdjęcia: Katarzyna Zawadzka