OGŁOSZENIA

AKTUALNOŚCI

 

Króluj nam Pani Częstochowska!

Na Jasnej Górze, w duchowej stolicy Polski trwa nowenna ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. W to bezpośrednie przygotowanie do uroczystości włączają się także w całym kraju liczne wspólnoty parafialne, grupy i stowarzyszenia. Serdecznie dziękuję za wszystkie sygnały docierające również z naszej akcyjnej wspólnoty. Jednocześnie zachęcam wszystkich z naszych najważniejszych struktur apostolskiej pracy – zachęcam całe Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej do podjęcia w tym czasie czuwania modlitewnego w swoich świątyniach. 

Wielokrotnie jako Akcja Katolicka w Polsce publicznie wyrażaliśmy swój stanowczy sprzeciw licznym bluźnierstwom i profanacjom, szczególnie świętego wizerunku Pani Częstochowskiej. Atakom na sacrum naszych świątyń oraz czynne napaści na naszych kapłanów i całe „oceany” wylewającej się pogardy słownej na katolicki lud.  Natężenie propagandy środowisk LGBT wciąż jednak rośnie i wzbiera na swej sile. Bezpardonowo próbuje wnikać w kolejne delikatne przestrzenie, szczególnie do szkół i placówek zajęć pozaszkolnych, tam gdzie formują się nasze dzieci. Wlane w dusze szczególnie młodych ludzi zło,  będzie bardzo trudno zaleczyć. Bądźmy czujni!

Raduje się serce, że duch katolicki zaczyna się budzić. Niestety skutecznie zakorzeniła się w naszym narodzie niechęć do zadeklarowanej przynależności. Pomóc w pojedynczej akcji ostatecznie - tak, ale na stałe nie! A tu przecież widzimy wokół, że nie takie są potrzeby, nie o pojedynczą akcję chodzi. Tu idzie walka o wiarę. Jako członkowie Akcji Katolickiej jesteśmy wdzięczni Bogu, że pozwolił nam jasno odczytać powołanie do powierzonej nam służby, za siłę odwagi i ochrony, by skarbu wiary nie zamknąć pod korcem. Myślą tą, raz jeszcze pragnę podziękować ponad 20 tysięcznej rzeszy ludzi Akcji Katolickiej w Polsce za oddaną służbę, wszelkie dzieła i inicjatywy ale nade wszystko za dar ofiarnej modlitwy.

Przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej trwajmy na modlitwie przebłagalnej do Boga za popełnione wszystkie świętokradztwa w naszej Ojczyźnie. Jeśli nie ma w waszych parafiach już zaplanowanych modlitw to zachęcam, za kapłanami z mojej diecezji aby w najbliższy piątek podjąć w tej intencji wyrzeczenia postne, w sobotę trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu a w niedzielę po każdej mszy świętej odśpiewać suplikacje. W Polsce jest nadal wielu ludzi, do których wyjść trzeba z konkretną propozycję. Ufam też, że gdy przyłączy się do tego zastęp ludzi dojrzałych i chorych, których papież Franciszek nazwał Zakonem Kontemplacyjnym to stworzymy oręż nie do pokonania.

Pomóż nam, Matko, tak pracować w Akcji Katolickiej

by Chrystus stał się:

dla niewierzących – światłem
dla grzesznych – nawróceniem
dla zagubionych – drogą
dla poszukujących – prawdą i życiem
dla dobrych – umocnieniem.*

 

(*z Aktu Zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej)

Urszula Furtak,

 prezes Akcji Katolickiej w Polsce